Biz Kimiz ?

Firmamız “Şenel Endüstri AŞ” 1972 yılında kurulmuş olup makine imalatı, makine mümessillikleri, demir-çelik ticareti gibi alanlarda hizmet vermektedir. Dünyanın en çok satan solvent arıtma makinası üreticisi olan CALSTAR firmasının Türkiye tek mümessilidir.

Calstar, en çok satan marka olmanın yanısıra, bilinen bir çok firmaya OEM üretim de yapmaktadır. Biz ürünlerimizi Calstar markası ile direkt tüketiciye Türkiye depomuzdan uygun fiyata satmaktayız.

Solvent geri dönüşüm makinalarımız, proses sırasında kullanılan, üretim yöntemi gereği kirlenmiş sıvı halde  atık solvent veya atık tiner ortaya çıkaran kuruluşların bu malzemeyi kaynatıp sonrasında yoğuşturarak rejenere edip temizleyerek defalarca kullanmalarını sağlar. Boya,  lak, mürekkep artıkları, yağ ve yabancı madde gibi her türlü kirletici madde ile karışmış olan solventi bunlardan arıtarak saflaştırmakta ve tekrar kullanılabilir hale getirmektedir.  Solvent tüketiminizi %95 oranında düşürmenize imkan verir.   

Solvent fiyatları gün geçtikçe artmaktadır ve solvent geri kazanım (veya tiner geri kazanım) günümüzde daha da önemli hale gelmiştir. Matbaa gibi işletmeler temizleme tineri veya temizleme solventi tüketimlerini, boyahane gibi işletmeler yıkama tineri veya yıkama solventi tüketimlerini %95 e varan oranlarda düşürebilirler. Bunun yanı sıra makinalarımız elektronik sanayi, barkod makinaları, flekso baskı makinaları, kalıpçılar gibi bir çok sektörde kullanılabilir. Kaynama noktası 200C altında olan çoğu solvent geri dönüştürülebilir. Kullandığınız solvent tipini lütfen Ürünlerimiz > Solvent Listesi bölümünden kontrol ediniz. 

AR-GE departmanından:

Calstar, kendi AR-GE departmanında geliştirdiği makinaları, 2003 yılından beri tüm dünyaya ihraç etmektedir. Yedek parça, sarf malzeme ve bakım gerektirmeyen makinalarımız olası ihtiyaç halinde 2 günde yedek parça temini sağlamaktadır. Exproof güvenlikli ve fiyat/kalite rasyosunda rakipsizdir. 5500 adeti aşkın referanslarımızdan bazıları; (Türkiye referansları istek üzerine verilebilir).